На Львівщині підписано Меморандум між військовими, державними, громадськими та бізнесовими структурам. Про це на конференції у Львівському Прес-клубі журналістам розповіли Голова Благодійного фонду Ростислав Мельник, координатор батальйону «Львів» Валерій Середа та депутат Львівської міської ради Валерій Веремчук.

Хоч держава зараз частково виділяє кошти на певні соціальні програми, їх однаково не вистачає. Вирішальне значення сьогодні мають вчасні і необхідні дії громадських організацій, благодійних фондів, орієнтованих на вирішення життєво важливих питань наших воїнів. Так, на Львівщині нещодавно виникла ініціатива, котру вже визнають унікальною. Вона полягає у співпраці різних сторін та організацій з метою вирішення проблеми забезпечення житлом учасників антитерористичної операції.

Справді, на сьогоднішній день багато чоловіків вимушено покинули свої домівки, родини з дітьми. Їх сила, мужність і досвід тепер особливо необхідні для відстоювання інтересів держави. Але після перемоги над ворогом вони повернуться додому. Про те, яким буде їх майбутнє, треба подбати вже зараз. Слід робити все можливе для того, щоб ці хоробрі воїни, окрім слів вдячності за відвагу, відчули певну матеріальну компенсацію за свій героїзм. В країні назріла необхідність допомагати учасникам АТО й у вирішенні їх житлових проблем.

За ініціативи Благодійного Фонду Ростислава Мельника та координатора БПСМОП «Львів» генерал-майора міліції Валерія Середи вперше започатковано співпрацю між державними, бізнесовими, військовими та громадськими організаціями з метою забезпечення житлом учасників АТО.

- Представники всіх військових і добровольчих підрозділів охоче відгукнулися на пропозицію скоординувати зусилля. Тепер ми разом будемо дбати про покращення матеріального становища родин своїх бойових товаришів, - зазначив координатор БПСМОП «Львів» Валерій Середа. - Для тих, хто на передовій, важливо знати, що про їх сім‘ї тут хтось турбується.

Від місцевої влади партнером в цій справі виступив Валерій Веремчук - депутат Львівської міської ради. Як голова громадської організації «Самооборона Львівщини», він також займається допомогою фронту.

- Сьогодні бійці нарікають на те, що не мають де жити. Добре було б, якби ця проблема знайшла вирішення. Нарешті серед підприємців будівельної сфери з‘являються люди, готові виділяти частину квартир в новобудовах для потреб військових. Бо досі ми багато чули гарних слів про те, як шануємо і любимо своїх героїв, але насправді мало було реальних кроків.

Започаткувати волонтерську працю і благодійність забудовників здається неможливим. Але перший крок вже зроблено саме у Львові. На думку учасників прес-конференції, максимальна увага активної частини суспільства має бути прикута до такої ініціативи. Потрібна підтримка громадськості, сприяння місцевих депутатів і розуміння від працівників державних організацій.

- Так, це не вирішить повністю проблеми тисяч бійців, які потребують житла, - наголосив Валерій Веремчук. - Але це дуже правильний перший крок, що закличе й інших підприємців співпрацювати з командирами воюючих підрозділів. Важливо, що запропоновано механізм, як це на практиці можна втілювати.

«Турбота і розвиток» – два основні стовпи, на яких ґрунтується діяльність Благодійного Фонду Ростислава Мельника. З часу заснування благодійної організації реалізовано чимало проектів, зокрема й з підтримки військових.

Меморандум про співпрацю підписано між Благодійним Фондом з координатором батальйону міліції особливого призначення «Львів» генерал-майором міліції Валерієм Середою, начальником ГУ МВС України у Львівській області полковником міліції Дмитром Загарією, начальником Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного генерал-лейтенантом Павлом Ткачуком, начальником Управління Західного територіального об’єднання Національної гвардії України генерал-лейтенантом Юрієм Аллеровим, начальником Головного управління ДСНС України у Львівській області генерал-майором Сергієм Дмитровським та представниками добровольчих батальйонів «Азов», «Айдар», Січ», «Правий Сектор» та «Донбас». Цей документ став першим важливим кроком, створенням підґрунтя для якісної взаємодії та координації діяльності сторін для допомоги учасникам бойових дій в питанні забезпечення житлом. Ініціативу підтримали представники бойових підрозділів, керівники державних, міліцейських і військових структур.

На запитання журналістів про подальші дії Ростислав Мельник відповів, що наступний крок - це звернення до депутатів міської ради для погодження земельної ділянки вже з готовим проектом під будівництво будинку.

- Звичайно, ми розуміємо, що доведеться долати певні бюрократичні процедури,- додав Валерій Веремчук, - але, коли держава не має коштів для такого будівництва, а забудовники готові будувати не задля прибутку, а для вирішення суспільної проблеми, то їм потрібне максимальне сприяння.

Будівництво квартир для потреб учасників АТО - це перший в нашому регіоні благодійний будівельний проект. З його започаткуванням на Львівщині фактично зароджується програма приватно-державного забезпечення житлом військових. Цю ідею розробляли під егідою Благодійного Фонду Ростислава Мельника. Зараз пілотний проект на стадії погодження та затвердження. Інформацію про підписання Меморандуму і наміри співпраці учасники ініціативи вирішили оприлюднити для громадськості. Дуже важливо, щоб все відбувалося відкрито і максимально прозоро. Це велика відповідальність.

- Є різні випадки, - зауважив Валерій Середа,- наприклад, родина офіцера: його троє дітей з дружиною проживають у тісній кімнаті львівського гуртожитку... Або інша ситуація, коли родина втратила годувальника. Дружина не має коштів, щоб винаймати помешкання, тому існує висока імовірність того, що ця, тепер неповна, беззахисна сім‘я може опинитися просто на вулиці. Однозначно, що таким людям житло буде призначатися першочергово.

До благодійної програми ініціатори запрошують приєднуватися й інші підприємства, організації, структури. Тоді кількість власників житла збільшиться в рази. А ще, важливо уникнути довгих бюрократичних процедур і якнайшвидше розпочати будівництво. Тому в цій справі необхідне сприяння і розуміння депутатів Львівської міської ради. З їх підтримкою вдасться швидше погодити дозволи і оформити документи на будівництво багатоквартирного будинку. До речі, земельна ділянка під забудову також виділена з резерву і за кошти фонду.

Це абсолютно незалежний від державних ресурсів проект. Його результат істотно вплине на вирішення важливої соціальної проблеми на Львівщині.

Наразі розробляється механізм співробітництва учасників Меморандуму для досягнення поставлених завдань, а також прозорого і об’єктивного визначення родин на конкурсній основі, які отримають своє нове помешкання. Крім того, ведеться робота з надання юридичної, психологічної, соціальної та організаційної допомоги всім учасникам бойових дій в АТО та їхнім родинам, а також забезпечення фронту необхідною технікою та предметами щоденного вжитку.

- Герої мають чути слова вдячності і отримувати матеріальну винагороду за свої подвиги, - підсумував зустріч Ростислав Мельник. - В цьому немає нічого особливого. Це своєрідний волонтерський рух підприємців та громадських діячів, які співпрацюють з військовими та державою. І я закликаю долучатися до нього. Поки нас з вами захищають, давайте робити для бійців те, що ми можемо і добре вміємо.

Донедавна не часто можна було зустріти людей, що готові поділитися своїми статками з іншими. Це вважалося рідкісним і особливим випадком. Але українці за останній рік докорінно змінили свої ціннісні орієнтири. Спочатку передавали власні збереження на Майдан, жертовно стояли там декілька місяців, а тоді, не вагаючись, віддавали життя в боротьбі проти режиму.

Сьогодні надзвичайна самоорганізація українського суспільства дивує світ. Мережа волонтерів оповила усю державу. Одні віддають власні кошти і закуповують матеріали, інші займаються їх доставкою до дальніх барикад, а найвідчайдушніші передають зібране просто в руки солдатам на передовій. Які своїм героїзмом надихають націю на ще більшу підтримку.

Нечуйних і байдужих серед нас стає все менше. Як стверджують деякі мислителі - це й свідчить про зародження нової, єдиної і згуртованої української нації.

НОВИНИ

Благодійний Фонд Ростислава Мельника
це благочинна організація, створена для

Благодійний Фонд Ростислава Мельника
це благочинна організація, створена для

Благодійний Фонд Ростислава Мельника
це благочинна організація, створена для

ОСТАННІ НОВИНИ

 • Голова Благодійного Фонду Ростислава Мельника та координатор батальйону «Львів» Валерій Середа продовжують допомагати військовим у зоні АТО

  На жаль, зараз ми живемо у такий час, коли не можна бути осторонь, а будь-яка допомога є на вагу золота, немов ковток повітря. Адже, за відсутності необхідного обладнання, за лічені секунди може...

  Детальніше...  
 • Ростислав Мельник: Пам’яті героїв Євромайдану – Небесній Сотні!

  «Розп'ято нас між заходом і сходом. Що не орел – печінку нам довбе. Зласкався, доле, над моїм народом. Щоб він не дався знівечить себе! – Ліна Костенко»

  Детальніше...  
 • Експерти про Стратегію розвитку Львівщини

  Експерти про Стратегію розвитку Львівщини до 2027 року: успішна реалізація Стратегії неможлива без тісної співпраці місцевих органів влади з громадянським суспільством...

  Детальніше...  
 • Ростислав Мельник: «90% жителів Львівщини допомагають бійцям АТО»

  Суспільно-політична ситуація у Львівській області упродовж останніх років є досить нестійкою, враховуючи як політичний, так і економічний стан в нашій державі.

  Детальніше...  
 • Ростислав Мельник: перші кроки по відбудові культурної пам’ятки зроблено

  Відновлення культурних пам’яток є юридично складною процедурою, а також дуже відповідальною справою. Тому розпочинається цей процес не з заливки фундаменту, а з ретельно розроблених формальних документів, адже все має відповідати – архітектурний проект, ескізи, історичні форми та...

  Детальніше...  
 • Бійці повинні знати, що вони і їх родини не покинуті…

  На Львівщині підписано Меморандум між військовими, державними, громадськими та бізнесовими структурам. Про це на конференції у Львівському Прес-клубі журналістам розповіли Голова Благодійного фонду Ростислав Мельник...

  Детальніше...  
 • «На Львівщині нова ініціатива із вирішення житлових питань учасників АТО», - Ростислав Мельник.

  Сьогодні на Сході герої захищають територіальну цілісність України. Вони мужньо відстоюють кожний сантиметр нашої рідної землі. У кожного учасника АТО є свої мотиви участі в цій війні, але...

  Детальніше...  
 • Ростислав Мельник: «Волонтером сьогодні мусить стати кожен»

  Майже рік на Донбасі триває АТО, а фактично - війна. І що не день, то сумні звістки про загиблих і поранених. Жахливе протистояння наростає. Причому з використанням сепаратистами новітніх озброєнь, які постачає Росія. У результаті обстрілів дуже велика кількість жертв...

  Детальніше...  
 • Благодійний фонд проводить реабілітацію поранених в АТО бійців

  В наш час чимало слів звучить про розвиток країни. Але перш, ніж досягти розвитку, нам потрібно багато зробити: перебудувати країну на засадах правди та справедливості; здійснити реформи та позбутися корупції; перемогти у війні за національну єдність та незалежність...

  Детальніше...  
 • Ростислав Мельник: "На озброєнні Батальйону "Львів" - нова броньована техніка"

  Планова ротація Батальйону міліції особливого призначення «Львів» стала особливою, позаяк саме у день відправлення бійців на Схід України на них чекав такий бажаний і затребуваний подарунок – п'ять броньованих позашляховиків, переобладнаних під всюдиходи...

  Детальніше...  

КОНТАКТИ

(032)235 07 20,
(067)124 44 44


info@fundmelnyk.org


79019 м.Львів, вул. Торф'яна, 21