Aliis inserviendo consumor:
«Палаючи для інших – згораю сам»

На жаль, зараз ми живемо у такий час, коли не можна бути осторонь, а будь-яка допомога є на вагу золота, немов ковток повітря. Адже, за відсутності необхідного обладнання, за лічені секунди може втратити життя не один боєць, який віддає себе задля мирного неба для нас – українців. Тому ми не маємо морального права на те, щоб залишати наших воїнів без підтримки.

Особливу необхідність для збереження життя бійця, чи то при кульових пораненнях, кровотечах, больовому шоку, становить вчасне його транспортування до лікувального закладу або пункту надання медичної допомоги.

Проблема забезпечення автомобілями швидкої допомоги є нагальною в умовах бойових дій. Адже, хоча і було підписано мирні домовленості в Мінську, батальйон патрульної служби міліції особливого призначення «Львів» і досі залишається в точках підвищеної відповідальності на Сході України, перекриває стратегічні напрямки, співпрацює з волонтерами для забезпечення медичного супроводу добровольців. Тому голова Благодійного фонду Ростислав Мельник та координатор батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Львів», ректор Львівського державного університету внутрішніх справ, генерал-майор міліції Валерій Середа продовжують допомагати військовим у зоні АТО.

«Купили всюдихід для швидкого переміщення поранених»

Цього разу патріоти передають для потреб військових автомобіль швидкої медичної допомоги марки «Тойота». Над переобладнанням цього автомобіля у «швидку» зараз працюють, на волонтерських засадах, кваліфіковані автомеханіки в одній з автомайстерень, що в Перемишлянах.

Голова Благодійного Фонду Мельник Ростислав Леонідович розповідає, що від початку антитерористичної операції на Сході України виникла потреба, щоб на фронті з’явився спеціальний транспорт, з допомогою якого можна вивозити поранених з поля бою або надавати першу медичну допомогу.

«Так як на Сході умови доступу є дуже погані, то для переміщення там треба мати фактично нормального всюдихода, – веде далі голова Фонду. – Відповідно, ми прийняли рішення купити автомобіль марки «Тойота», тому що це єдина машина, яка повністю на механіці, має механічний привід і не залежить від ніякої електроніки. Придбали цю машину в Угорщині та привезли сюди. Зараз вона закінчує проходження повного технічного обслуговування і бронювання. Після цього ми будемо її частково обладнувати для надання першої медичної допомоги на полі бою»

«Техніка може врятувати життя бійця»

Координатор батальйону «Львів» Валерій Середа з сумом пригадує останні події. «Зовсім недавно, на жаль, ми мали таку прикру подію, коли загинув наш боєць, де частковою причиною його смерті стало те, що не змогли вчасно вивезти та надати медичну допомогу.

Дана ситуація сталась тому, що в тій зоні, де перебував батальйон, в той момент, коли був поранений наш боєць, не було медичного транспорту, який би вчасно доставив потерпілого у госпіталь. Тому везли на старому «ВАЗіку», котрий їхав повільно, і було втрачено час… Потерпілий отримав важкі кульові поранення, внаслідок пострілу снайпера. А в такій ситуації без автомобіля швидкої медичної допомоги не обійтись. Більше того, вона має бути обладнана так, щоб забезпечувати доїзд по бездоріжжю», – зауважує Валерій Середа.

В свою чергу, він зазначив, що зараз вирішується питання щодо повного укомплектування даного транспортного засобу під «швидку» допомогу. «Станом на сьогоднішній день, ми шукаємо кваліфікованих медиків, які би працювали на даній «швидкій», і ми б їх зарахували як бійців батальйону», – додав генерал-майор.

«Автомайстри власноруч готують деталі та бронюють швидку»

А ось сама якість «швидкої» та її потужність залежить від автомеханіків, які день за днем працюють над переобладнанням автомобіля з одно- в чотрирьохпривідний позашляховик. Від цього і залежатиме подолання «швидкою» будь-яких перешкод.

«Наше завдання, як механіків, зробити всю технічну сторону, щоб автомобіль швидкої медичної допомоги був придатним до обслуговування в умовах бойових дій, – ділиться думками керівник автомайстерні Володимир Кулеба. – Замінюються всі вузли, які зношені; автомобіль повністю проходить технічний огляд, здійснюється перевірка ходової частини, передньої, задньої осі. Окрім цього, даний автомобіль буде мобільним, адже, на відміну від простих «швидких», він буде повнопривідним. Тобто, така «швидка» матиме більшу прохідність по ярах, заметах, горбах, на полі, і куди тільки буде потрібно, всюди зможе заїхати. А відтак, медики зможуть вчасно доставити потерпілого до лікувального закладу».

Активісти цієї ініціативи наголошують, що карета швидкої медичної допомоги, над переобладнанням якої працюють автомеханіки, буде не лише повнопривідною, а й броньованою. У такій «швидкій» поранений і персонал будуть захищені, адже бронь затримує кулі, які втрачають при цьому свою дальність польоту.

«Багато деталей робили самостійно, і, зокрема, й саме бронювання. Привозили великі пласти металу – їх різали, рубали, і зварювали. Тут, практично, не має такої деталі, щоб наші люди не торкалися її своїми руками. Кожна деталь пройшла через наші руки. Все, що зношене у машині, повністю замінюється», – каже Володимир Кулеба.

Як повідомив голова Благодійного Фонду, незабаром переобладнаний автомобіль оглянуть спеціалісти реаніматологи з Львівського військового госпіталю та проконсультують, що ще варто додати до нього. А десь за тиждень, броньована карета швидкої медичної допомоги буде передана у зону АТО.

Нагадаємо, що з ініціативи Благодійного Фонду Ростислава Мельника та координатора батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Львів», ректора Львівського державного університету внутрішніх справ, генерал-майора міліції Валерія Середи започатковано унікальну співпрацю між державними, бізнесовими, військовими та громадськими організаціями. Суть її полягає у взаємодії різних інстанцій, з метою допомоги учасникам антитерористичної операції та їх сім’ям. Підґрунтям для цього стало нещодавнє підписання меморандуму про спільні дії. Зауважимо, що Фондом вже було передано 5 броньованих позашляховиків у зону АТО, а карета «швидкої допомоги» підготовлена за особливим замовленням батальйону.

НОВИНИ

Благодійний Фонд Ростислава Мельника
це благочинна організація, створена для

Благодійний Фонд Ростислава Мельника
це благочинна організація, створена для

Благодійний Фонд Ростислава Мельника
це благочинна організація, створена для

ОСТАННІ НОВИНИ

 • Голова Благодійного Фонду Ростислава Мельника та координатор батальйону «Львів» Валерій Середа продовжують допомагати військовим у зоні АТО

  На жаль, зараз ми живемо у такий час, коли не можна бути осторонь, а будь-яка допомога є на вагу золота, немов ковток повітря. Адже, за відсутності необхідного обладнання, за лічені секунди може...

  Детальніше...  
 • Ростислав Мельник: Пам’яті героїв Євромайдану – Небесній Сотні!

  «Розп'ято нас між заходом і сходом. Що не орел – печінку нам довбе. Зласкався, доле, над моїм народом. Щоб він не дався знівечить себе! – Ліна Костенко»

  Детальніше...  
 • Експерти про Стратегію розвитку Львівщини

  Експерти про Стратегію розвитку Львівщини до 2027 року: успішна реалізація Стратегії неможлива без тісної співпраці місцевих органів влади з громадянським суспільством...

  Детальніше...  
 • Ростислав Мельник: «90% жителів Львівщини допомагають бійцям АТО»

  Суспільно-політична ситуація у Львівській області упродовж останніх років є досить нестійкою, враховуючи як політичний, так і економічний стан в нашій державі.

  Детальніше...  
 • Ростислав Мельник: перші кроки по відбудові культурної пам’ятки зроблено

  Відновлення культурних пам’яток є юридично складною процедурою, а також дуже відповідальною справою. Тому розпочинається цей процес не з заливки фундаменту, а з ретельно розроблених формальних документів, адже все має відповідати – архітектурний проект, ескізи, історичні форми та...

  Детальніше...  
 • Бійці повинні знати, що вони і їх родини не покинуті…

  На Львівщині підписано Меморандум між військовими, державними, громадськими та бізнесовими структурам. Про це на конференції у Львівському Прес-клубі журналістам розповіли Голова Благодійного фонду Ростислав Мельник...

  Детальніше...  
 • «На Львівщині нова ініціатива із вирішення житлових питань учасників АТО», - Ростислав Мельник.

  Сьогодні на Сході герої захищають територіальну цілісність України. Вони мужньо відстоюють кожний сантиметр нашої рідної землі. У кожного учасника АТО є свої мотиви участі в цій війні, але...

  Детальніше...  
 • Ростислав Мельник: «Волонтером сьогодні мусить стати кожен»

  Майже рік на Донбасі триває АТО, а фактично - війна. І що не день, то сумні звістки про загиблих і поранених. Жахливе протистояння наростає. Причому з використанням сепаратистами новітніх озброєнь, які постачає Росія. У результаті обстрілів дуже велика кількість жертв...

  Детальніше...  
 • Благодійний фонд проводить реабілітацію поранених в АТО бійців

  В наш час чимало слів звучить про розвиток країни. Але перш, ніж досягти розвитку, нам потрібно багато зробити: перебудувати країну на засадах правди та справедливості; здійснити реформи та позбутися корупції; перемогти у війні за національну єдність та незалежність...

  Детальніше...  
 • Ростислав Мельник: "На озброєнні Батальйону "Львів" - нова броньована техніка"

  Планова ротація Батальйону міліції особливого призначення «Львів» стала особливою, позаяк саме у день відправлення бійців на Схід України на них чекав такий бажаний і затребуваний подарунок – п'ять броньованих позашляховиків, переобладнаних під всюдиходи...

  Детальніше...  

КОНТАКТИ

(032)235 07 20,
(067)124 44 44


info@fundmelnyk.org


79019 м.Львів, вул. Торф'яна, 21