«Розп'ято нас між заходом і сходом. Що не орел – печінку нам довбе. Зласкався, доле, над моїм народом. Щоб він не дався знівечить себе! – Ліна Костенко»

Кінець 2013 – початок 2014 року, навіть не віриться, що вже пройшло стільки часу від подій Євромайдану. Цей складний період для України та нашого народу – назавжди залишиться в пам’яті кожного, навіть наймолодшого, громадянина. Адже хтось у той час відпочивав у теплій місцині, а хтось гірко плакав – за своїм батьком, сином чи побратимом.

Наш народ на очах усього світу показав, що нам немає чого ділити, ми єдина нація, згуртована, яка, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, боролась за спільну мету – європейську державу – Україну.

«Плине кача по Тисині. Ой, плине кача по Тисині. Мамко моя, не лай мені. Мамко моя, не лай мені»

22 січня 2014 року – перші смерті на вулиці Грушевського. Від вогнепальних поранень гинуть два активісти - Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. «Беркут» застосовує силу до протестувальників, заарештовує і б’є активістів. До кінця дня медики констатують смерть п’ятьох протестувальників, ще триста – поранені.

Під час подій Євромайдану Сергій Нігоян став першою жертвою нічного наступу «беркутівців» на мітингувальників та отримав дві смертельні кулі в момент, коли ще мало тривати перемир'я.

Йому було лише 20 років. Батько та мати — вірмени. Був єдиною дитиною в сім’ї. Колись родина Нігоянів переїхала в Україну, рятуючись від війни в Нагірному Карабасі. Сергій народився вже в Україні, на Дніпропетровщині у селі Березнуватівці Солонянського району.

Події на Майдані дуже хвилювали Сергія. Він розповідав, що часто не спав ночами з початку протестів, і залишитись осторонь не зміг. Хлопець поїхав на Євромайдан та став там охоронцем. У руках активіста була табличка: «Голосом народу говорить Бог», перев’язана прапором Вірменії. Він користувався повагою серед громадськості. Вражала і українська мова Нігояна, знання віршів Тараса Шевченка та й те, як у нього щеміло серце за подальшу долю України.

«Залаєш ми в злу годину. Ой, залаєш ми в злу годину. Сам не знаю, де погину. Сам не знаю, де погину»

Михайло Жизневський – білоруський активіст Євромайдану та журналіст, член Самооборони Майдану, проживав у Білій Церкві, що на Київщині. Протягом тривалого часу не спілкувався з родиною в Білорусі, проте в останній рік життя відновив контакти з батьками, зустрівся з ними в Києві та планував приїхати додому навесні 2014.

Він захоплювався історією, міфологією, лицарським рухом, військовою справою. Був у душі бійцем, мав загострене почуття справедливості. Вважав, що в Україні йому легше жити та працювати, ніж у Білорусі.

У Євромайдані брав участь із перших днів на заклик організації УНА-УНСО, охороняв об'єкти Майдану, чергував у наметах. Загинув від пострілу мисливською кулею в серце. Батько Михайла Жизневського припустив, що сина вбив снайпер, але вважав, що ні українська, ні білоруська влада не домагатимуться об'єктивного розслідування. У посольстві Білорусі загибель Жизневського тоді ніяк не прокоментували.

«Погину я в чужім краю. Погину я в чужім краю. Хто ж ми буде брати яму? Хто ж ми буде брати яму?»

Як бачимо, на Майдані були українці різних національностей, які в подальшому загинули за краще майбутнє наступних поколінь. Зараз, можливо, рука агресора – Росії хоче нав’язати нам, що нашого народу не існує, і ми лишень «малороси». Але ми маємо яскравий приклад Героїв Небесної Сотні, котрі з чистим серцем і патріотичною позицією відстоювати наше майбутнє – будучи на вулиці, в холоді, на барикадах, у вогні та крові. Тому ми не маємо права їх підвести, і повинні завжди пам’ятати ті святі ідеї та принципи, які вони сповідували.

«Волонтером сьогодні мусить стати кожен», – Ростислав Мельник

«Революція гідності» не тільки сколихнула нашу країну хвилею нечуваного патріотизму, а і показала важливість національної ідеї. Нині саме за неї триває боротьба, і те, наскільки ця боротьба буде успішною, залежить від кожного з нас. Одні захищають країну, а інші забезпечують тих, хто на передовій. Подаровані Благодійним фондом квартири родинам загиблих Героїв не повернуть коханих людей, але забезпечать комфорт їх сім'ям.

Згідно Указу Президента Петра Порошенка від 11.02.2015р. в Україні 20 лютого щорічно вшановуватимуть День Героїв Небесної Сотні. На жаль, ми не можемо повернути час назад, як і життя загиблих героїв. Але ми можемо жити так, щоб не заплямувати їх світлу пам’ять і їх подвиг. За їх прикладом навчатися любити свою землю і боротися за спільне краще майбутнє. Розвивати державу та не шукати щастя на чужині. Як говорив відомий український мислитель Григорій Сковорода: «Шукаємо щастя по країнах, століттях, а воно скрізь і завжди з нами; як риба в воді, так і ми в ньому, і воно біля нас шукає нас самих».

Благодійний фонд Ростислава Мельника

НОВИНИ

Благодійний Фонд Ростислава Мельника
це благочинна організація, створена для

Благодійний Фонд Ростислава Мельника
це благочинна організація, створена для

Благодійний Фонд Ростислава Мельника
це благочинна організація, створена для

ОСТАННІ НОВИНИ

 • Голова Благодійного Фонду Ростислава Мельника та координатор батальйону «Львів» Валерій Середа продовжують допомагати військовим у зоні АТО

  На жаль, зараз ми живемо у такий час, коли не можна бути осторонь, а будь-яка допомога є на вагу золота, немов ковток повітря. Адже, за відсутності необхідного обладнання, за лічені секунди може...

  Детальніше...  
 • Ростислав Мельник: Пам’яті героїв Євромайдану – Небесній Сотні!

  «Розп'ято нас між заходом і сходом. Що не орел – печінку нам довбе. Зласкався, доле, над моїм народом. Щоб він не дався знівечить себе! – Ліна Костенко»

  Детальніше...  
 • Експерти про Стратегію розвитку Львівщини

  Експерти про Стратегію розвитку Львівщини до 2027 року: успішна реалізація Стратегії неможлива без тісної співпраці місцевих органів влади з громадянським суспільством...

  Детальніше...  
 • Ростислав Мельник: «90% жителів Львівщини допомагають бійцям АТО»

  Суспільно-політична ситуація у Львівській області упродовж останніх років є досить нестійкою, враховуючи як політичний, так і економічний стан в нашій державі.

  Детальніше...  
 • Ростислав Мельник: перші кроки по відбудові культурної пам’ятки зроблено

  Відновлення культурних пам’яток є юридично складною процедурою, а також дуже відповідальною справою. Тому розпочинається цей процес не з заливки фундаменту, а з ретельно розроблених формальних документів, адже все має відповідати – архітектурний проект, ескізи, історичні форми та...

  Детальніше...  
 • Бійці повинні знати, що вони і їх родини не покинуті…

  На Львівщині підписано Меморандум між військовими, державними, громадськими та бізнесовими структурам. Про це на конференції у Львівському Прес-клубі журналістам розповіли Голова Благодійного фонду Ростислав Мельник...

  Детальніше...  
 • «На Львівщині нова ініціатива із вирішення житлових питань учасників АТО», - Ростислав Мельник.

  Сьогодні на Сході герої захищають територіальну цілісність України. Вони мужньо відстоюють кожний сантиметр нашої рідної землі. У кожного учасника АТО є свої мотиви участі в цій війні, але...

  Детальніше...  
 • Ростислав Мельник: «Волонтером сьогодні мусить стати кожен»

  Майже рік на Донбасі триває АТО, а фактично - війна. І що не день, то сумні звістки про загиблих і поранених. Жахливе протистояння наростає. Причому з використанням сепаратистами новітніх озброєнь, які постачає Росія. У результаті обстрілів дуже велика кількість жертв...

  Детальніше...  
 • Благодійний фонд проводить реабілітацію поранених в АТО бійців

  В наш час чимало слів звучить про розвиток країни. Але перш, ніж досягти розвитку, нам потрібно багато зробити: перебудувати країну на засадах правди та справедливості; здійснити реформи та позбутися корупції; перемогти у війні за національну єдність та незалежність...

  Детальніше...  
 • Ростислав Мельник: "На озброєнні Батальйону "Львів" - нова броньована техніка"

  Планова ротація Батальйону міліції особливого призначення «Львів» стала особливою, позаяк саме у день відправлення бійців на Схід України на них чекав такий бажаний і затребуваний подарунок – п'ять броньованих позашляховиків, переобладнаних під всюдиходи...

  Детальніше...  

КОНТАКТИ

(032)235 07 20,
(067)124 44 44


info@fundmelnyk.org


79019 м.Львів, вул. Торф'яна, 21