Сьогодні на Сході герої захищають територіальну цілісність України. Вони мужньо відстоюють кожний сантиметр нашої рідної землі. У кожного учасника АТО є свої мотиви участі в цій війні, але можна з впевненістю стверджувати, що першочергове завдання кожного бійця – забезпечити безпеку і мирне, в певнене майбутнє своєї рідної сім’ї. Допомога військовим та їх сім’ям, забезпечення їх усім необх ідним є сьогодні обов’язком нашого суспільства. Це актуальна проблема, яка потребує негайного вир ішення, тому що відсутність впевненості в майбутньому своєї родини підриває бойовий дух наших бій ців, їх бажання відстоювати свою Батьківщину.

Робочий день координатора батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Львів», ректора Львівського державного університету внутрішніх справ генерал-майора міліції Валерія Середи розпочинається і закінчується зустрічами з тими, хто приїхав із зони проведення антитерористичної операції. Кілька годин поспіль він слухає розповіді про героїчні та трагічні випадки із зони АТО. А ще він часто бачить сльози жінок. Матері, дружини та діти воїнів часто відвідують координатора батальйону, в якому служать їх рідні. Хтось приходить почути добру звістку про чоловіка, хтось - поділиться своїми переживаннями і проблемами.

«Відсутність впевненості в майбутньому своєї родини підриває бойовий дух наших бійців».

Надання соціально-правової і матеріальної допомоги - це першочергове завдання українського суспільства. Кожен учасник антитерористичної операції захищає і боронить від лиха свою сім’ю. Тому що саме сім’я є важливою складовою, фундаментом будь-якої держави. І тут постає питання: як забезпечити гідне і достойне життя сім’ї героя в разі втрати постійного, стабільного заробітку у випадку інвалідності, чи гірше, втрати годувальника?

Звісно, держава проводить заходи щодо надання необхідної допомоги нашим захисникам, але, враховуючи економічну ситуацію в країні, це не так просто. І вирішальне значення сьогодні мають вчасні і необхідні дії громадських організацій, благодійних фондів, орієнтованих на вирішення суттєвих проблем наших воїнів.

«Вирішальне значення сьогодні мають вчасні і необхідні дії громадських організацій та благодійних фондів».

На запитання, на що найчастіше скаржаться учасники АТО та їх рідні, відповідь коротка: на байдужість і незахищеність. Коли родина опиняється без годувальника, весь тягар буденного життя лягає на плечі рідних, вирішити всі проблеми дуже важко. Добре, якщо сім’я хоча б має власне житло. А буває й навпаки. Чоловіка не стало, а вдова з дітьми не в змозі сама оплатити оренду помешкання. Таких випадків у нас, на жаль, чимало. Що тоді робити жінці?

Житлові питання останнім часом тривожать багато родин. Молоді сім’ї після одруження часто орендували квартиру або купували її в кредит. Ніхто ж не сподівався, що колись буде війна. Тепер цю проблему треба якось вирішувати, а не вдавати, наче це нас не стосується.

Допомога бійцям, забезпечення їх усім необхідним, є сьогодні обов’язком нашого суспільства. Але, на жаль, наразі коштів на забезпечення житловою площею учасників бойових дій в АТО в державі просто немає. Це актуальна проблема, яка потребує негайного вирішення, бодай частково. І на Львівщині нещодавно було зроблено перші кроки в цьому напрямку.

«Коли родина опиняється без годувальника, весь тягар буденного життя лягає на плечі рідних, вирішити всі проблеми дуже важко».

З ініціативи Благодійного Фонду Ростислава Мельника та координатора БПСМОП «Львів» генерал-майора міліції Валерія Середи започатковано унікальну співпрацю між державними, бізнесовими, військовими та громадськими організаціями. Суть її полягає у взаємодії різних інстанцій з метою допомоги учасникам антитерористичної операції, в тому числі у питанні забезпечення житлом. Саме цій проблемі присвячено Меморандум, який підписав Благодійний Фонд Ростислава Мельника з координатором батальйону міліції особливого призначення «Львів» генерал-майором міліції Валерієм Середою, начальником ГУ МВС України у Львівській області полковником міліції Дмитром Загарією, начальником Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного генерал-лейтенантом Павлом Ткачуком, начальником Управління Західного територіального об’єднання Національної гвардії України генерал-лейтенантом Юрієм Аллеровим, начальником Головного управління ДСНС України у Львівській області генерал-майором Сергієм Дмитровським та представниками добровольчих батальйонів «Азов», «Айдар», Січ», «Правий Сектор» та «Донбас», у яких воюють наші земляки. Цей документ є першим кроком, створенням підґрунтя для якісної взаємодії та координації діяльності сторін для допомоги учасникам бойових дій в питанні забезпечення житлом.

«Ініціативу Ростислава Мельника та Валерія Середи підтримали представники бойових підрозділів, керівники державних, міліцейських і військових структур».

«Дуже важливо було об’єднати зусилля різних сторін, які тією чи іншою мірою можуть реально сприяти вирішенню проблеми, – зазначив засновник Благодійного Фонду Ростислав Мельник. – Маю на увазі забезпечення житлом військовослужбовців, а насамперед учасників АТО, постраждалих у боях, та членів їх родин. Перспективу бачимо в тому, щоб об’єднати зусилля і ресурси державних та приватних структур на користь захисників нашої держави. Кожен із тих, хто підписав меморандум, має свої завдання і напрямки діяльності, які будуть координуватися. Сподіваюся, що нашу ініціативу підтримають інші організації, органи державної та місцевої влади, приватні структури, адже разом, спільними зусиллями, ми можемо зробити дуже багато. Тож запрошуємо всіх до діалогу і практичної співпраці. Бо хто не воює безпосередньо в АТО, той мусить реально допомагати воїнам і членам їх родин чим тільки може задля спільної перемоги».

Ця ініціатива - лише перший крок для подальшої співпраці між державними, бізнесовими, військовими та громадськими організаціями. Наразі розробляється механізм співробітництва учасників меморандуму для досягнення поставлених завдань, а також прозорого і об’єктивного визначення родин на конкурсній основі, які отримають своє нове помешкання. Крім того, ведеться робота з надання юридичної, психологічної, соціальної та організаційної допомоги всім учасникам бойових дій в АТО та їхнім родинам, а також забезпечення необхідною технікою та предметами щоденного вжитку. Цей спільний проект допомоги нашим захисникам є важливим для вирішення багатьох питань, які можна нейтралізувати тільки спільними зусиллями.

НОВИНИ

Благодійний Фонд Ростислава Мельника
це благочинна організація, створена для

Благодійний Фонд Ростислава Мельника
це благочинна організація, створена для

Благодійний Фонд Ростислава Мельника
це благочинна організація, створена для

ОСТАННІ НОВИНИ

 • Голова Благодійного Фонду Ростислава Мельника та координатор батальйону «Львів» Валерій Середа продовжують допомагати військовим у зоні АТО

  На жаль, зараз ми живемо у такий час, коли не можна бути осторонь, а будь-яка допомога є на вагу золота, немов ковток повітря. Адже, за відсутності необхідного обладнання, за лічені секунди може...

  Детальніше...  
 • Ростислав Мельник: Пам’яті героїв Євромайдану – Небесній Сотні!

  «Розп'ято нас між заходом і сходом. Що не орел – печінку нам довбе. Зласкався, доле, над моїм народом. Щоб він не дався знівечить себе! – Ліна Костенко»

  Детальніше...  
 • Експерти про Стратегію розвитку Львівщини

  Експерти про Стратегію розвитку Львівщини до 2027 року: успішна реалізація Стратегії неможлива без тісної співпраці місцевих органів влади з громадянським суспільством...

  Детальніше...  
 • Ростислав Мельник: «90% жителів Львівщини допомагають бійцям АТО»

  Суспільно-політична ситуація у Львівській області упродовж останніх років є досить нестійкою, враховуючи як політичний, так і економічний стан в нашій державі.

  Детальніше...  
 • Ростислав Мельник: перші кроки по відбудові культурної пам’ятки зроблено

  Відновлення культурних пам’яток є юридично складною процедурою, а також дуже відповідальною справою. Тому розпочинається цей процес не з заливки фундаменту, а з ретельно розроблених формальних документів, адже все має відповідати – архітектурний проект, ескізи, історичні форми та...

  Детальніше...  
 • Бійці повинні знати, що вони і їх родини не покинуті…

  На Львівщині підписано Меморандум між військовими, державними, громадськими та бізнесовими структурам. Про це на конференції у Львівському Прес-клубі журналістам розповіли Голова Благодійного фонду Ростислав Мельник...

  Детальніше...  
 • «На Львівщині нова ініціатива із вирішення житлових питань учасників АТО», - Ростислав Мельник.

  Сьогодні на Сході герої захищають територіальну цілісність України. Вони мужньо відстоюють кожний сантиметр нашої рідної землі. У кожного учасника АТО є свої мотиви участі в цій війні, але...

  Детальніше...  
 • Ростислав Мельник: «Волонтером сьогодні мусить стати кожен»

  Майже рік на Донбасі триває АТО, а фактично - війна. І що не день, то сумні звістки про загиблих і поранених. Жахливе протистояння наростає. Причому з використанням сепаратистами новітніх озброєнь, які постачає Росія. У результаті обстрілів дуже велика кількість жертв...

  Детальніше...  
 • Благодійний фонд проводить реабілітацію поранених в АТО бійців

  В наш час чимало слів звучить про розвиток країни. Але перш, ніж досягти розвитку, нам потрібно багато зробити: перебудувати країну на засадах правди та справедливості; здійснити реформи та позбутися корупції; перемогти у війні за національну єдність та незалежність...

  Детальніше...  
 • Ростислав Мельник: "На озброєнні Батальйону "Львів" - нова броньована техніка"

  Планова ротація Батальйону міліції особливого призначення «Львів» стала особливою, позаяк саме у день відправлення бійців на Схід України на них чекав такий бажаний і затребуваний подарунок – п'ять броньованих позашляховиків, переобладнаних під всюдиходи...

  Детальніше...  

КОНТАКТИ

(032)235 07 20,
(067)124 44 44


info@fundmelnyk.org


79019 м.Львів, вул. Торф'яна, 21